نیما مالکی - هیئت زنجیر زنی قاسمیه شتربان تبریز
نیما مالکی

نیما مالکی

دوشنبه, 09 ارديبهشت 1392 ساعت 00:00

درباره ما

DSC02657 Copy

logo

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هیئت زنجیرزنان و شاه حسین گویان محله شتربان در تاریخ 1346 به همت جوانان این محله تاسیس شده و تاکنون به فعالیت خود در زمینه های مذهبی ادامه می دهد.
موسسین هیئت عبارت اند از : کربلایی ولی پیری(مداح) ، کربلایی میر قاسم مرتضوی (سر دسته شاه حسین) ، کریم عبداله زاده، ابوالفضل جعفریان، اصغر فکوری، علی هادی، کاظم صادقی، مرحوم حاج مقصود و حاج احد داوطلب، حسن و حسین اخلاقی، محمد اسداله توفیقی، مقصود حاج آقایی، یونس عبداله زاده ، کربلایی اصغر پیری (مداح ) و کربلایی کریم صمدی (مداح) .
جلسات هفتگی هیئت پنج شنبه شب ها برگزار می شود که رئوس برنامه عبارت است از تلاوت قرآن کریم، تفسیر و سخنرانی، عزاداری و زنجیرزنی
فعالیت ها : برگزاری مراسم در ایام مذهبی - برگزاری شاه حسین در شب های محرم - برپایی دسته زنجیرزنی در بازار تبریز - کاروان زیارتی مشهد مقدس در دهه آخر ماه صفر صندوق قرض الحسنه - رسیدگی به خانواده های بی سرپرست و ایتام و فعالیت های فرهنگی
سخنران : حجة الاسلام حاج میرزا حسین ساعی
مربی قرآن : کربلایی علیرضا جعفری
مداحان : کربلایی ولی پیری - کربلایی اصغر پیری ، کربلایی احد محرمی، کربلایی کریم صمدی، کربلایی حسین صمدی و حسین محمد پور
وب سایت هیئت: www.gasemie.com
پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 01 خرداد 1390 ساعت 23:01

سينه اى كز معرفت گنجينه اسرار بود

 

zahra_58

 

سينه اى كز معرفت گنجينه اسرار بود
كى سزاوار فشار آن در و ديوار بود
طور سينا تجلّى مشعلى از نور شد
سينه سيناى وحدت ، مشتعل از نار بود
آن كه كردى ماه تابان پيش او پهلو تهى
از كجا، پهلوى او را تاب آن آزار بود
گردش گردون دون بين ، كز جفاى سامرى

یکشنبه, 01 خرداد 1390 ساعت 22:56

ای بهشت قرب احمد فاطمه(س)

 

1

حضرت صادق عليه السلام فرمودند: حضرت فاطمه عليهاالسلام را نزد خداي تعالي 9 نام است: فاطمه، صديقه، طاهره، مبارکه، زکيّه، راضيه، مرضيّه، محدّثه، و زهرا. 
پس فرمودند: آيا مي‌داني که تفسير فاطمه چيست؟ راوي عرض کرد: مرا خبر ده اي سيّد من! 
فرمود: يعني بُريده شده از بديها... . 
بر اساس روايات، آن بانو را فاطمه ناميده‌اند زيرا از هر بدي جداست، شيعيانش را از دوزخ مي‌رهاند، به وسيله علم و کمال از شير گرفته شده، بديل ندارد، انسان‌ها از شناختنش عاجزند و از نام خداي فاطر گرفته است. 
علامه مجلسي مي‌نويسد: صدّيقه به معني معصومه و مبارکه يعني صاحب برکت در علم و فضل و کمالات و معجزات و اولاد گرامي؛ 
طاهره، پاکيزه از صفات نقص؛ 
زکيّه، نمو کننده در کمالات و خيرات؛ راضيه، راضي به قضاي الهي؛

یکشنبه, 01 خرداد 1390 ساعت 22:55

کوچکترین شهید

zahra_27

جنازة محسن کجاست؟ او را کجا به خاک سپردید؟ چه شب ها و روزها که انتظار او را کشیدیم و فقط نامش را برای هم گفتیم، انگار روی ماهش را نخواهیم دید. او را کجا بردید؟ کی به خاکش سپردید؟ قبرش کجاست؟ می خواهیم با او درد دل کنیم! جراحات بانو را علی و فضه بستند. آیا زخم سینه شفا یافت؟ خون پهلو بند آمد؟ استخوان شکسته التیام یافت؟ این بانو باز هم می تواند از بستر به پا خیزد؟ آیا هنگام برخاستن، دست حسن را     می گیرد؟ آیا علی می تواند زیر بازوی ورم کردة او را بگیرد؟ آیا فضه هم باید او را کمک کند؟ آغوش من، محسن من…! به هیچ کس نمی گوید. آرام دست بر دیوار می برد و آهسته بر می خیزد تا جای زخم هایش را شست و شو دهد. 
زینب و امّ کلثوم، انگشت به دندان گرفته، نگاه می کنند. گویا داغ محسن، این بانو را می سوزاند. قلبش سوخته و جراحاتش خوب شدنی نیست. با همین زخم های تن و دل، با علی و فرزندانش خداحافظی کرد. رفت تا یک بار دیگر محسنش را ببیند و او را در آغوش مجروح بگیرد و با سینة خونین شیرش دهد. و اینک ما مانده ایم و جای خالی زهرا علیها السلام و محسن که تا ابد فراموششان نخواهیم کرد. برای استخوان شکسته و پهلوی مجروحش اشک می ریزیم . برای کتف و بازوی تازیانه خورده.

شنبه, 31 ارديبهشت 1390 ساعت 23:34

پیرامون تضعيف شعائر فاطميه

vahid-1

تضعيف شعائر فاطميه ، خيانت به مذهب و خيانت به امير المؤمنين عليه السلام است

اسلام وابسته به سيد الشهداء و عاشورا است و شعائر حسينيه همان است كه در اربعين گفتيم بدون كم و كاست . مناقشه در شعائر حسينيه ، خيانت به اسلام است . چون اسلام قائم به عاشورا است و عاشورا قائم به اين شعائر است .
اما نسبت به فاطميه : همان طوري كه اسلام و خاتم النبيين وابسته به سيد الشهداء است ،  مذهب و امير المؤمنين وابسته به صديقه كبري است . تضعيف شعائر فاطميه ، خيانت به مذهب و خيانت به امير المؤمنين عليه السلام است .

درباره قاسمیه

هیئت زنجیرزنان و شاه حسین گویان محله شتربان در تاریخ 1346 به همت جوانان این محله تاسیس شده و تاکنون به فعالیت خود در زمینه های مذهبی ادامه می دهد

ادامه مطلب

اوقات شرعی